Skip to main content

Звіт за 2022 рік: коротко про головне

Пресслужба

 

Минув рік від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, більше 12 місяців оборони та захисту наших земель, відважності українців, героїзму та мужності ЗСУ. Звичайно, це кардинально вплинуло на всіх громадян та всі організації в країні і на нашу Профспілку також. Що саме змінилось в роботі Профспілки та яким чином, розповідаємо далі. 

Весь цей час Профспілка працює, як і раніше, захищає права профспілчан, пише звернення та подання до роботодавця, вирішує звернення профспілчан, надає матеріальну допомогу та консультації з трудового права, робить все можливе в цих складних умовах на благо профспілчан.

Незважаючи на те, що роботодавець в односторонньому порядку (користуючись повоєнними змінами Законодавства України) відмінив виплату 0,5% від фонду заробітної плати на спортивні/культурні заходи профспілчан та на їх оздоровлення (путівки та всі види матеріальної допомоги), ми продовжили виплачувати всі види матеріальної допомоги та навіть запровадили нові (для тих членів Профспілки, які постраждали так чи інакше від війни в країні).

В цілому, по причині відсутності надходжень від роботодавця, Профспілка втратила понад 40% своїх надходжень, але поряд з цим, ми змогли знайти кошти на матеріальну допомогу, яка видається в мирний час та допомогу, яку ми запровадили окремим категоріям у військовий час. Також збережено членство мобілізованих профспілчан.

 

Звернення

За 2022 рік нам вдалось опрацювати понад 400 звернень та консультацій від членів ВПСП ТОВ "Нова ПОШТА", з них опрацьовано та вирішено — 192 звернення; надано 206 консультацій; у процесі вирішення — 3 звернення.

 

Найпопулярнішими темами звернення в 2022 році були:

 

 • Заробітна плата
 • Депреміювання
 • Лікарняний
 • Неправомірні дії роботодавця
 • Звільнення
 • Умови праці
 • Відсторонення від роботи
 • Відпустка
 • Робочий графік
 • Посадові обов'язки
 • Конфлікт з керівництвом
 • Мобілізація
 • Скорочення

 

Захищаємо права профспілчан, хоча зміни в трудовому законодавстві в час війни та призупинення дії деяких положень Колективного договору, це значно ускладнюють. 

 

 

Колективний договір

Профспілка розробила один з найкращих колективних договорів в Україні, який передбачає: 2 дні додаткової відпустки; додаткова відпустка для пошуку роботи при скороченні; 3 дні додаткової відпустки для членів добровільних пожежних бригад; додаткова відпустка для участі в регіональних та національних заходах профспілки та багато іншого.

Але, на жаль, від 21.04.2022 на період воєнного стану призупиненно роботодавцем по причині зміненого в час війни законодавства дію окремих положень Колективного договору ТОВ «Нова пошта» https://profspilka.org/uk/zupyneno-diyu-okremykh-polozhen-kolektyvnoho-dohovoru-tov-nova-poshta. Один із них - П.10.3 КД, який вказує «Щомісячно перераховувати Профспілковій стороні кошти на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,5 % фонду оплати праці членів профспілкової організації підприємства протягом трьох банківських днів після виплати заробітної плати». Тобто ми не маємо на це відрахувань від роботодавця, але не дивлячись на це, Профспілка виділила кошти на оздоровлення, виплачувала всі види матеріальної допомоги та проведено розіграш “Путівок-2023”, регулярно відбуваються онлайн-активності.

 

 

Заходи та путівки

 • Проведено 11 онлайн-заходів — конкурсів, приурочених до важливих світових дат, в яких взяло участь: 1604 особи, з яких 603 профспілковців виграли подарунки.
 • Реалізовано проєкт “Плащ-намет для захисників”, в якому більше 500 мобілізованих профспілчан отримали плащ-пончо для захисту від негоди, коли захищали нашу Україну. 
 • Проведено розіграші путівок у 24 ППО, надано 120 путівок на зимовий відпочинок членам ВПСП ТОВ "Нова Пошта". Загальна сума витрат на придбання путівок 979 200,00 грн. Було заплановано літніх путівок — 539, але у зв'язку з війною проєкт було скасовано.
 • Розсилка новорічних подарунків: дитячі — 4400 шт. і дорослі — 10000 шт. Подарунки до 8 березня та Дня чоловіків у зв'язку з війною було скасовано.

 

Ми вже пристосувалися до надскладних умов і дедалі більше хочеться всього, що було в мирний час: ходити в кіно з Профспілкою, позбирати грибів в поході, поїхати на екскурсію тощо. І в деяких містах, в тилу, це теоретично можливо, але як і раніше, залежить виключно від активності місцевих профспілчан.

 

 

Матеріальна допомога

Всього за 12 місяців поточного року було витрачено 11, 08 млн.грн. При тому, що за весь 2021 рік всього було виплачено по всім видам матеріальних допомог 3,77 млн. грн.

Це вдалось зробити завдяки режиму тотальної економії, відмови від не актуальних в час війни послуг, заходів та інших недоречних в такий час проєктів.

 

 

Профспілкове членство

У 2021 році в Профспілці було 12 163 осіб; в 2022 році стало 9 859 осіб. Основні причини зменшення чисельності:

 • Багато членів Профспілки були вимушені покинути своє місце роботи в компанії та/чи переїхати закордон.
 • З 311 членами Профспілки було тимчасово призупинено трудовий договір і вони не відновились на роботі, тому що переїхали за кордон та/або знайшли іншу роботу.
 • 733 члени Профспілки мобілізували до лав ЗСУ.
 • Зараз компанія не так інтенсивно наймає на роботу нових працівників, а значить, і потенційних членів Профспілки стало менше.

 

 

 

Всі 24 Профспілкові осередки (ППО) діють, Ви можете звернутись до Профспілки як дистанційно (в соціальних мережах чи на пошту), так і особисто до Голови ППО та членів виборних органів.

Профспілка була, є і буде далі з вами! Якщо потребуєте захисту своїх трудових прав чи інформаційної допомоги, пишіть на help@profspilka.org