Skip to main content

Запитання профспілчан: Чи можу відмовитись від заміни відсутнього працівника?

Пресслужба
запитання

 

 

?Q (Запитання): 

Підкажіть, будь ласка, чи повинен я, як оператор відділення, йти працювати на інше відділення для заміни відсутнього працівника? Чи можу я відмовитись від цього?


?A (Відповідь):

❗️КЗпП ст.32 Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці.
      Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.

Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або обладнанні у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Роботодавець не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров’я.

❗️ЗУ № 2136-IX”Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” . ст.3 Особливості переведення та зміни істотних умов праці в умовах воєнного часу.
У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що ставлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей, з оплатою праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою.

 

✅Отже, робимо висновок, що в даному випадку роботодавець не здійснює порушення. Допустимо переміщення працівників між підрозділами у разі виробничої потреби в межах міста та на виконання їх безпосередніх обов'язків. В даному випадку оператор йде на інший підрозділ і буде виконувати роботу оператора. Також не слід забувати, що в процесі своєї діяльності компанія може закривати відділення в одному місці і відкривати в іншому, закривати на ремонт тощо. Тоді переміщення теж відбувається незалежно від бажання працівника куди саме на цьому підрозділі. Невиконання трудових обов'язків може призвести до дисциплінарного покарання.