Запитання Профспілчан - відповідь Профспілки: робота за сумісництвом

Друзі, бачимо, наскільки вам подобається рубрика “Запитання профспілчан – відповідь Профспілки”! Знаємо, що багато хто з вас працює за сумісництвом. Розповідаємо про цікавий кейс для таких працівників!

Добрий день, підкажіть, будь ласка. Я працювала в одній фірмі додатково по сумісництву. При звільнені дані в трудовій є тільки про основне місце. А як додати в трудову дані про сумісництво? Чи це можливо? Якщо так то як це зробити в трудову зараз коли я вже там не працюю.

На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи. Також у Інструкції зазначено: запис про роботу за сумісництвом за бажанням працівника вносить до його трудової книжки окремим рядком основний роботодавець.

Отже, трудові книжки зберігають і ведуть за основним місцем роботи. Відповідно запис про роботу за сумісництвом (внутрішнім або зовнішнім) до трудової книжки за бажанням працівника уповноважений вносити виключно роботодавець за основним місцем роботи. При цьому здійснюють цей запис в окремому рядку.

Підставою для внесення інформації про роботу за зовнішнім сумісництвом до трудової книжки є довідка про роботу за сумісництвом (у довільній формі) або копії відповідних наказів, видані неосновним роботодавцем.

А якщо працівник — внутрішній сумісник, тоді записи про таке сумісництво роботодавець заносить до трудової книжки працівника на підставі внутрішніх документів. У випадку якщо Ви непрацевлаштовані то Вам необхідно звернутися до роботодавця, де Ви працювали за сумісництвом, який занесе запис до Вашої трудової книжки на підставі своїх внутрішніх документів.