Запитання профспілчан – відповідь Профспілки: робота під час відпустки

Продовжуємо розповідати про цікаві випадки правових звернень до Профспілки. Розповідаємо вам про одне з найцікавіших завдань, які наші працівники розв’язали за останній час!

Питання: Добрий день. Під час перебування у відпустці мене викликали на роботу. Яким чином внести зміни в робочий табель, адже в ньому я у відпустці та отримала кошти за неї.

Відповідь: Згідно ст.11 ч.3. Закону України “Про відпустки”, у разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період з додержанням вимог статті 12 цього Закону.

У даній ситуації працівник добровільно погодився вийти на роботу та перервати відпустку. Було написано заяву на скасування частини відпустки. Також було повернуто кошти за дні оплаченої відпустки. Це пов'язано з тим, що працівник не забажав її продовжити одразу після закінчення періоду “виробничої потреби”, а планує використати пізніше. Роботодавцем було внесено зміни в табель обліку робочого часу та внесено зміни у залишок днів відпустки. У процесі перевірки було встановлено, що один робочий день не було проведено робочим, тому Профспілка подала запит на роботодавця про внесення змін. Зміни було внесено. Питання вирішено.