Як працівники захищали свої права по всьому світу у квітні: 4 важливі історії для українських профспілок

Європою прокотилася хвиля страйків: у Німеччині протестували далекобійники та працівники литовищ. У Голівуді на страйки вийшли сценаристи, а у Франції парфумер засудив роботодавця за "нудну роботу"! Читайте, як за свої права боролися працівники по всьому світу у квітні 2023!

• Голлівудські сценаристи оголосили страйк.

Гільдія письменників Америки оголосила про проведення страйку після невдалих переговорів із виробниками фільмів і серіалів. Об’єднання вело переговори протягом шести тижнів, але не змогли дійти згоди. Сценаристи, зокрема, вимагали підвищення зарплат і надання гарантій зайнятості.

• У Німеччині працівники залізниці та летовищ оголосили про новий страйк.

Профспілка вимагає підвищення заробітних плат щонайменше на 650 євро на місяць протягом одного року, або на 12 відсотків для людей з вищими доходами. Наразі організація веде переговори у другому раунді з приблизно 50 залізничними компаніями.

• У Німеччині задовольнили вимоги дальнобійників-страйкарів.

Вони оголосили страйк польській компанії через низьку заробітну плату та скасовані надбавки. 65 осіб зупинили машини біля німецького міста Вайтерштадт і звідти не рухалися. Незабаром страйкарів підтримали місцеві жителі та профспілки. Компанія виплатила всі заборгованості.

• У Франції житель Парижа засудив роботодавця, парфумерну компанію, за нудну роботу, на якій працював протягом чотирьох років.

Через нудну роботу у Фредеріка погіршився психічний стан. Суд задовольнив вимоги Деснарда і зобов'язав компанію виплатити йому 50 тисяч євро.