ТОП 7 правил користування генератором – поради Профспілки

Цієї зими знову прогнозують тривалі відключення світла. 🕯Працівники “Нової Пошти” через це змушені користуватися генераторами. Профспілка разом із експерткою з безпеки праці Тетяною Годяк нагадує ТОП 7 правил експлуатації генераторів у зимовий період.

🔸Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з вентиляцією і можливістю провітрювання. Не розміщуйте генератор у підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей. Генератори та паливо використовуйте тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів.

🔹Тримайте генератор сухим, захищайте від дощу та затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом.

🔸Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних щільно закритих каністрах.

🔹Перед заправкою дайте генератору охолонути. Паливо, що пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути. Не відкривайте кришку бака, коли генератор працює (або ще не охолоджений). Не змішуйте різні види мастила та палива для заправки.

🔸У процесі підключення варто використовувати подовжувачі й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів, перед підключенням одягнути сухий захисний одяг. На вилках електроприладів має бути заземлюючий контакт.

🔹Необхідно усунути перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи генератора слід заземлити.

🔸Якщо генератор загорівся, негайно повідомте про це ДСНС за номером 101. Знеструмте генератор та спробуйте самостійно загасити пожежу. Краще використовувати вогнегасники для гасіння пожежі класу В (горіння рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються).