?Найгарячіший протест профспілок цього літа: найголовніше що ви маєте знати про протест в Голівуді

? Сценаристи в США страйкують місяцями, вимагаючи підвищення зарплат і відмови від використання штучного інтелекту для написання сценаріїв. Сценаристам досі не вдалося домовитися з Спілкою кіно- і телепродюсерів.

SAG-AFTRA, яка представляє близько 160 000 акторів кіно та телебачення, приєдналася до страйкуючої спілки сценаристів. Це був перший спільний страйк двох гільдій за 60 років. Для Гільдії кіноакторів це сталося вперше за 43 роки.

? У Альянсі виробників кіно (проти якої страйкують актори) заявили, що розчаровані позицією Спілки акторів. Компанія запропонувала, аби мінімальна заробітна плата зросла найбільше за 35 років, пенсійні та страхові внески та інші бонуси, а іноземні відрахування за потокові програми зросли на 76%.

Зараз триває страйк сценаристів, що впливає на першу фазу виробництва фільму (написання сценарію). Якщо до цього можна було продовжувати знімати проекти з уже готовими сценаріями, то зараз виникає друга фаза проблеми, оскільки актори страйкують і зйомки не можуть відбутися.

? Тож виробництво фільму «Дедпул 3» і ще 12 проектів припинилося.