Перша профспілка в Україні: хто кого захищав 200 років тому?

6 листопада 1817 року приватна друкарня Корнеліуса Піллера заснувала у місті Львові першу на українській землі профспілку під назвою «Товариство взаємодопомоги членів друкарських промислів». А вже через 11 днів на іншій друкарні у Львові — німецькій друкарні Шнайдера — утворилася друга спілка.

Колективно було встановлено, що тижневий внесок кожного члена має складати 9 крейцерів австрійської валюти і в загальний фонд кожен вступник сплачує одноразово 1 гульден.

Профспілки, що виникли й розвивалися на українській землі, були одними з перших професійних організацій у Європі й стали прообразом для створення нових профспілок. Особливо у східних, центральних і південних регіонах України в 19-20 століттях профспілковий рух набув широкого розвитку і витримав випробування революцією, війною та національною повоєнною відбудовою.