Конфлікт з керівником: як Профспіла допомагає профсплчанам?

🔥Продовжуємо розповідати про цікаві випадки правових звернень до Профспілки. Розповідаємо вам про одне з найцікавіших завдань, які наші працівники розв’язали за останній час!

Питання: Добрий день, між мною та моїм керівником стався конфлікт через порушення показника. У результаті він мені сказав не виходити на роботу, що я відсторонений. Чи це правомірно? Чи не поставлять мені прогул, що мене немає і не зрозуміло, чому через таке я не можу працювати.

Відповідь:

Відповідно до ст.46 КЗпП України, відсторонення працівників від роботи роботодавцем допускається у разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння; відмови або ухилення від обов'язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством.

Роботодавцю слід пам'ятати, що приймаючи таке рішення він має діяти в межах повноважень та керуватися нормами чинного законодавства, дотримуючись принципу рівності перед законом, запобігаючи будь-якій формі дискримінації. Під час відсторонення дія трудового договору не припиняється, але до роботи тимчасово не допускається.

Ще одним важливим моментом є те, що відсторонення має бути оформленим відповідним наказом (розпорядженням) і ознайомлений під підпис працівнику. До наказу мають бути надані документи про підтвердження обставин відсторонення від роботи працівника.

Профспілкою, було виявлено, що порушення було зі сторони працівника. Проте вагомих підстав для відсторонення немає, відповідний наказ не оформлений. Тому було оперативно прийнято рішення вивести на роботу працівника, а щодо порушення показника, то проведено відповідну роботу для запобігання повторення ситуації. Втрачені години при з'ясуванні обставин були проведені як робочі.

👉Якщо потребуєте консультації, інформаційної підтримки чи маєте запит на правовий захист, звертайтеся на: help@profspilka.org

Разом до перемоги! 🇺🇦