Де знайти втрачені години? Головні відповіді Профспілки за червень 2023

Щодня ми отримуємо чималу кількість запитань від наших профспілчан. Ділимось найбільш популярними відповідями ?

❓Мені не нарахували преміальну частину заробітної плати, бо показники змінилися і я їх не виконав, хоча я вперше про це чую. Що мені робити?

?Премія виплачується окремо від зарплати, за особливі показники робітника. Підприємство повинно мати визначений перелік показників, за якими премія нараховується, він має бути доступним та надаватись завчасно. Під час воєнного стану вимогу щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці за два місяці роботодавці можуть не виконувати, але із 19 липня 2022 р. закріплено вимогу про повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці не пізніше, як до запровадження таких умов.

? Як допомогла Профспілка: сформовано подання на роботодавця з відповідними фактами порушення законодавства. Рішення переглянуто та проведено доплату працівнику в найближчий розрахунковий період.

❓Помітив, що кількість відпрацьованих годин за місяць відрізняється. Сканують на вхід та вихід. Став розбиратися, а там немає за один день виходу з роботи. Передивилися камери відеонагляду, то видно що мене “вигрузили”. Як мені отримати свої години?

? Зверніть увагу, час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності з законодавством (ст 57. КЗпП). Обов’язково перевіряйте кількість нарахованих годин.

? Як допомогла Профспілка: підтверджено присутність працівника на роботі та наявний момент сканування на “вихід”, отже, помилка технічна. Працівник є у графіку виходу на роботу на у наряді на зміну, є дата та час закріплена підписами працівника та керівника. З наявними фактами подано запит на роботодавця. Питання розглянуто та проведено зміни у коригування робочих годин. Оплату проведено у розрахунковий період.