Skip to main content

Повітряна тривога: які права працівників?

Пресслужба

 

Чи може роботодавець вас змусити працювати під час тривоги? Звісно ні! На всі питання про це коротко дає відповіді уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. 

 

 

❓Чи заборонено працювати під час повітряної тривоги?

У трудовому законодавстві України немає норми, що забороняє працювати під час повітряної тривоги. Утім, роботодавець не може вимагати від працівників виконувати роботу, що загрожує його життю.

 

 

❓Хто відповідає за безпеку на підприємстві?

У Кодексі законів про працю України йдеться, що на всіх підприємствах, установах та організаціях роботодавець зобов’язаний створити безпечні умови праці, зокрема й під час повітряної тривоги.

 

 

❓Як діяти, якщо ви працюєте дистанційно?

Якщо з працівником уклали трудовий договір про віддалену роботу, працівник має право відмовитися виконувати роботу, якщо трапилася ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я, людей, які його оточують, або навколишнього середовища.

 

 

❓Що робити, якщо роботодавець відмовляється оплачувати роботу через “простій” під час тривоги?

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України “Про охорону праці”, за період простою з причин, які виникли не з вини працівника, за ним зберігається середній заробіток. Якщо роботодавець відмовляється виконувати свій обов’язок, пишіть нам на help@profspilka.org